Taner Akçakanat - Geçmiş Yaşam Çalışması (Anda Yaşama Çalışması) +90 553 918 4812
Ana sayfa| Hesabım / Üyelik | EN

Ürün ve Hizmetlerimiz

kategoriler AİLE DİZİMİ ÇALIŞMALARI

Aile Dizimi Online/Grup Çalışmaları

                                                              AİLE DİZİMİ ÇALIŞMALARI


        

                                                                              

*Bireysel ve temsilci olarak kontenjan sınırlıdır.

*Kredi Kartı fiyatları farklıdır.

AİLE DİZİMİNE KATIL


Sistemik Aile Dizimi Çalışması nesiller boyu şifadır. Çalışma, kalıtsal travma ve ailesel kalıpların çözümünü desteklemektedir. Bizi engelleyen blokaj oluşturan, tıkayan aktarımları görmemizi sağlar.
Alman psikoterapist Bert Hellinger tarafından geliştirilen Aile Sistem Dizimi Terapisi, teknikte özel eğitim almış bir terapist veya yönlendirici tarafından yönetilen bir grup terapisidir. Aile Dizimi Terapisinde, terapiye katılan kişi, terapiyi yönetecek kişi ile öngörüşme yaparak aile dinamikleri ve açtırmak istediği konu hakkında bilgiyi verir.

Dizim esnasında dizimi açtırmak isteyen kişi, grubun diğer üyelerini, kendi gerçek aile üyeleri için temsil etmek üzere terapist veya katılımcı tarafından seçilir. Vekiller aile öyküsünü veya terapiyi alan kişiyi ilgilendiren konuyu bilmezler. Dizim süresince temsilcilerden, canlandırdıkları aile üyeleri ile terapiyi alan kişi arasındaki bağlantı hakkında ne hissettiklerini veya düşündüklerini açıklamaları istenir. Bu süreç sıklıkla daha büyük bir anlayış ve empati duygusuna yol açar.

Aile sistem dizimi morfogenetik alan üzerinden çalışır.

 Bire-bir veya Grupla Olmak üzere iki yolla çalışıyorum.

1. Bire-bir Çalışmalar

 1A. Bire-bir Ofisten Çalışma,

Bu çalışma Ankaradaki ofisimizden birebir yapılır. Burada ailenizi temsil eden objeler seçilerek soyacağınızdan gelen etkiler  görüşmemiz esnasında gözler önüne serilir. Çözülmeler yaşanır.

Bu çalışma 1,750 TL, kartlarla ve eft ile 2,100 TL


   1B. Bire-bir Online/Uzaktan Çalışma.

Bu çalışma dünyanın herhangi bir yerinden katılabileceğiniz şekilde zoom veya whatsapp ile görüntülü yapılır. Çalışma esnasında  aile bireyleriniz seçilen objelerle temsil edilir ve olayların arkasındaki dinamikler ortaya çıkarılır.

Bu çalışma 1,750 TL, kartlarla ve eft ile 2,100 TL

*Bireysel ve temsilci olarak kontenjan sınırlıdır.

*Kredi Kartı fiyatları farklıdır.

AİLE DİZİMİNE KATIL

2. Grup Çalışmaları

   2A. Yüz yüze fiziksel Grup Çalışması

Bu Çalışma Ankarada'ki ofis salonumuzda veya tutulan bir otel salonunda bizzat katılarak gerçekleşir. Burada bire-bir katılanlarda temsilcilerde yarım gün boyunca alanda şifalanırlar. Bire-bir olanların konuları açılırken temsilcilerde kendi parçalarını şifalandırırlar. Bire-bir açılım yaptıranlarda ayrıca diğer kişilerin açılımında temsilci olurlar ve gün boyu farkındalıklar ve açılımlar yaşanır.

Bu çalışma 1,750 TL, kartlarla ve eft ile 2,100 TL

(iki kişi ve üzeri için kişi başı 250 TL indirimli. 2 kişi 3.500 TL yerine 3,000 TL. EFT ve kredi kartı ile 4,200 TL yerine 3,700 TL.)

Temsilci Katılım: 400 TL, EFT ve kartlarla 480 TL

    2B. Online/Uzaktan Grup Çalışması

Bu çalışma dünyanın herhangi bir yerinden katılabileceğiniz şekilde zoom veya whatsapp ile görüntülü yapılır.  Katılımcılar ve temsilcilerle veya objeler seçilerek alana katılırlar ve birçok konu görünür hale gelir. Farkındalıklar yaşanır.

Bire-bir sizin konunuzla ilgili çalışma 1,250 TL. Kart veya EFT ile 1,750)

Temsilci Katılım: 250 TL

*Bireysel ve temsilci olarak kontenjan sınırlıdır.

*Kredi Kartı fiyatları farklıdır.

AİLE DİZİMİNE KATIL

1. Temsilci ve Bire-bir Katılımcı Arasındaki Fark Nedir ?

Bire-bir katılımcı aynı zamanda temsilcide olarak tüm gün boyunca hem kendi konusu hem de diğer konuların kendisini ilgilendiren kısımları ile ilgili katılabilecektir.

Temsilci de bire-bir çalışma konularının mutlaka kendisini ilgilendiren kısımları olacağından şifalanacaktır.  Kendi konusunu direkt olarak alana taşımayacaktır. Ama başkasının konuları ile ortak alanları şifalanacaktır.

*Bireysel ve temsilci olarak kontenjan sınırlıdır.

*Kredi Kartı fiyatları farklıdır.
Bilinçaltının alandaki rolleri seçim hızı videosu


AİLE DİZİMİNE KATIL


Bu çalışmanın amacı Alman psikoterapist Bert Hellinger’ı ve aile dizimi terapisini tanıtmayı, modeldekibazı önemli kavramları, soruna yol açan nedenleri ve duyguların modeldeki yerini açıklamaktır.. 20. yy’ın sonlarında Hellinger tarafından dünyaya tanıtılmış olan aile dizimi terapisi, ailenin nesillerboyu birbirlerine görünmez bağlarla bağlı olduğu anlayışını benimsemektedir. Bireyi, içinde doğduğu aileninşekillendirdiğine inanan bu yaklaşım, aile sistemindeki bir kişinin kadersel olarak diğer bir aile üyesine bağlıolduğunu ileri sürmektedir. Hellinger modelini oluştururken, Arthur Janov, Eric Berne, Milton Erikson ve IvanBoszormenyi-Nagy gibi isimlerden ve terapi yaklaşımlarından da faydalanmıştır. Aile dizimi bu haliyle çeşitliterapi akımlarının sentezlenmesiyle ve Zulu kültür ve ritüellerinin birleştirilmesiyle geliştirilmiş bir terapimodelidir. Aile dizimi modelinde psikolojik rahatsızlıkların önemli bir kısmına, hatta belki de çoğunluğuna kökailede yaşanmış sorunların sebep olduğunu ileri sürülmektedir. Bireysel ve grup dizimi şeklinde uygulanabilenaile diziminde, sıranın/düzenin bozulması, sistemik karmaşa, kesintiye uğramış erişim/yönelim çabalarısebebiyle ortaya çıkan sorunlar ele alınmaktadır. Psikoterapi seansı sırasında birey ailesine geri götürülüp,ailesiyle içsel dünyada barıştırılmaktadır. Kişiye aile sistemi içinde mevcut yeri gösterilmekte, bireyin ailedeözdeşleştiği kişinin farkına varması ve bu özdeşimi çözüme kavuşturması için fırsat sunulmakta, sisteminbozulan yanları onarılmaya çalışılmaktadır. Bu haliyle aile içindeki enerjinin özgürce akması sağlanmaktadır.

Uygulama öncesinde, terapistin verdiği ev ödevleriaracılığıyla, birey soyağacını araştırmaktadır. Bireyseldizim sorunlarını grupla paylaşmaya istekli olmayanbireyler için daha uygundur. Bu çalışma yöntemindedanışanın ailesi hakkında verdiği bilgiler doğrultusunda‘anne’, ‘baba’, ‘teyze’, ‘ölen kardeş’ veya ‘anneanne’gibi bireyleri veya bireyler seçilemiyorsa onları temsil eden objeler seçilmektedir. Bireysel dizimde aile bireylerinin yaşadıkları içsel sıkıntılar objelerin temsil ettiği kişiler ve bireyin bu kobjeleri nasıl dizdiği ile dile getirilmektedir. Örneğin; babayı temsil eden obje  diğer objelerin dışında, uzak bir yere yerleştirildiğinde, bu bireyin babasıyla ciddi bir sorun yaşadığına işaret edebilmektedir. Vekilleri temsil eden bloklar, yastıklar da temsil için kullanılabilmektedir (Schober-Howorka, 2012).Danışandan aile bireylerinin yerine geçmesi, onları temsileden koltuğa oturması, neler hissettiğini aktarması da istenilmektedir. Bu süreçteki en kıymetli soru “nehissediyorsun?” sorusudur. Kişinin burada sarf ettiğikelimeler, hastalığı/problemi çözmesine, o insanların neleryaşadıklarını fark etmesine yardım etmektedir.

*Bireysel ve temsilci olarak kontenjan sınırlıdır.

*Kredi Kartı fiyatları farklıdır.

AİLE DİZİMİNE KATILSoru: Aile Diziminde Başkalarının Enerjisi Bana Bulaşır mı?

Soru: Alanda Kimi Seçeceğimi Nasıl Bileceğim?Rezervasyon için;
☎️: 0312 803 23 90
CEP: +90553 918 4812
WEB: http://www.tanerakcakanat.com/
#bilincaltikodlama #tethava #ailedizimi #tethahealing #reiki #accessbars #quantum #mucize #regresyon #regresyonterapisi #bilinçaltitemizligi #karma #geçmişyaşamterapisi #andaolmaçalışması #andaolmak

Kategoriler